matematika

У  суботу  24. фебруара 2018. године  наша  школа  ће  бити   домаћин  ОПШИНСКОГ   ТАКМИЧЕЊА  ИЗ  МАТЕМАТИКЕ  за  ученике  од  трећег  до  осмог  разреда.

poster Zelim da znam vise 2018 resize

Основна школа ,,Лаза К. Лазаревић“ ће и ове године на зимском распусту обрадовати ученике сасвим новим и веома занимљивим садржајима које не нуди редовна настава. Ученици од првог до седмог разреда из школа са подручја Шапца,  моћи ће да од 5. до 8. фебруара 2018. године буду део ,,Лазиног зимског свезналишта“. Наставници су се и овај пут потрудили да одговоре на изазове ради испуњења очекивања радозналих ученика. ,,Лазина“зимска школа ,,Желим да знам више“ је задржала исти концепт. У прва два дана ученицима ће на занимљив начин бити представљени садржаји, док ће у наредна два дана моћи да примене знања кроз квиз, креативне радионице и детективске заврзламе, које сваке године доносе нова изненађења. Излазак из учионица ради остваривања неких од ових активности, представља још једну иновацију у односу на традиционалну наставу.Садржаји ће за старије разреде бити везани за биологију, географију, педагогију, енглески, српски језик и књижевност. Кроз експерименталне методе, учитељи ће млађе ученике увести у нова сазнања о води, ватри, земљи и ваздуху. Ове године ће бити остварена сарадња и са градским установама Заводом за јавно здравље и Библиотеком шабачком.

Заинтересовани ученици могу добити додатне информације и на fb/zelimdaznamvise или код наставника у својим школама.

Дођите да и ове године пркосимо зими грејући се знањем!

ЛАЗИНО ЗИМСКО СВЕЗНАЛИШТЕ - сатница